Zakład Tapicerski Piotr Sawicki

Najładniejsza tapicerka autobusowa

O firmie PDF Drukuj Email

Firma funkcjonuje od 1984 roku. Początkowa działalność firmy skupiona była na świadczeniu usług tapicerskich dla sektora meblarskiego a także produkcji opakowań tekstylnych na urządzenia elektroniczne. W niedługim czasie działalność poszerzona została o szycie pokrowców na fotele autobusowe a także szycie zasłonek i zagłówków do autobusów. Dobre przyjęcie tych produktów oraz szerokie zainteresowanie na rynku krajowym skłoniło nas do skupienia się wyłącznie na wyrobach związanych z renowacją i wystrojem wnętrz autobusów oraz na specjalizacji w tej dziedzinie.

Obecnie firma  świadczy następujące usługi:

- tapicerka autobusowa, renowacja wnętrz autobusów
- wymiana tapicerki foteli autobusowych
- szycie zasłonek autobusowych
- szycie zagłówków
- szycie pokrowców na fotele autobusowe
- haft komputerowy oraz nadruki
- zabudowa busów

Wraz z rozwojem firmy w roku 1995 została zmieniona jej siedziba. Został zakupiony większy zakład, który w krótkim czasie został rozbudowany. Zostały zakupione również nowe maszyny. Po pewnym czasie, zmiany na rynku i wprowadzanie coraz większej ilości wysokojakościowych grubych tkanin wełnianych a także skór samochodowych spowodowały konieczność unowocześnienia parku maszynowego. Wymieniono wówczas część maszyn szwalniczych na nowe, większe i specjalistyczne maszyny do szycia ciężkich wyrobów.

W 2007 roku po odejściu na emeryturę Haliny Sawickiej, firmą zajął się syn Piotr Sawicki. Obecnie wraz z ojcem prowadzą jedną firmę korzystając z tych samych środków trwałych i kontynuują wieloletnią tradycję tapicerską firmy. Działalność zakładu skupia się głównie na odnowie tapicerki w autobusach oraz szyciu innych akcesoriów wyposażenia wnętrz, rocznie wykonując odnowę tapicerki ok. 3 tys. do 5 tys. szt. foteli autobusowych różnych typów.

Misją naszej firmy jest upiększanie wnętrz autobusowych a także zadowolenie klientów dzięki profesjonalnej i terminowej realizacji zleceń. Nasze prace wykonujemy z pasją i zaangażowaniem. Proponujemy nie tylko rzetelne wykonanie usług ale również fachowe doradztwo w zakresie doboru wzorów tkanin oraz łączenia kolorów i faktur. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów, przy zachowaniu rozsądnych cen oraz dbanie o wysoką jakość wykonywanych usług sprawiają, iż realizowane przez nas prace, zapewniają długoletni komfort użytkowania wnętrz autobusów.

Posiadamy tytuł Mistrza Tapicerstwa. Przez blisko 30 lat istnienia zakładu, w firmie wyszkoliliśmy wielu uczniów. Niektórzy do dziś są naszymi pracownikami.
Długoletnie doświadczenie naszych pracowników, wypracowana przez lata dobra organizacja pracy a także stosowanie nowych technik zarządzania sprawia iż możemy bez przeszkód realizować zarówno małe jak i duże zlecenia terminowo i profesjonalnie.

Do dyspozycji klientów posiadamy szeroką paletę wzorów tkanin. Stosujemy wysokogatunkowe tkaniny i materiały, które są produkowane wyłącznie w Polsce oraz krajach Europy zachodniej (Anglia, Niemcy, Szwajcaria, Austria). Obecnie baza naszych wzorów tkanin, które mamy dostępne na bieżąco obejmuje około kilkaset wzorów. Na indywidualne życzenie klienta możemy również sprowadzić inne tkaniny na zamówienie, z kilku firm polskich oraz zagranicznych.
Odbiorcami naszych produktów i usług są klienci z całej Polski a także z zagranicy: Holandii, Danii, Niemiec, Litwy, Ukrainy, Białorusi oraz Rosji.

 

Nagrody i wyróżnienia:

- Srebrna odznaka "za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego"
- Honorowa odznaka "zasłużony dla transportu RP"
- Złota honorowa odznaka "za zasługi dla PKS"
- Certyfikat Polskiej Izby Gospodarczej Transportu Samochodowego i Spedycji
- Brązowy Krzyż Zasługi
- Srebrny Krzyż Zasługi


Halina i Edmund Sawiccy angażują się w działalność dobroczynną, wspierając między innymi ośrodki socjoterapeutyczne oraz wydarzenia o charakterze społecznym. Poświadczeniem tych szlachetnych działań są liczne wyróżnienia, między innymi: Order Uśmiechu oraz Medal im. Dr Henryka Jordana "za zasługi dla rozwoju opieki zdrowotnej; upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży".